Reklama:
Reklama:

Powrót do listy wiadomości

Najnowsze wiadomości

23 wrzesień 2015

test a

Krymar już w poprzedniej kolejce zapewniając sobie Mistrzostwo I Turnieju Halowego w ostatniej kolejce jeszcze przypieczętował sukces wygrywając 1:0 z Hurtownią Krokus i zepchnął ją na miejsce gry w barażu o I ligę. Zwycięstwem w ostatnim meczu uratowała się Biała Białystok, która pokonując Czarne Strzały 2:1 zepchnęła z kolei swojego przeciwnika na ostatnie miejsce, które powoduje bezpośredni spadek do II ligi. Czarne Strzały po 10 turniejach żegnają się z najwyższym szczeblem rozgrywek BLS.
Sukces Technology Group pomimo utraty punktów (remisu 2:2 z Top Auto) utrzymał drugie miejsce. Królem strzelców I ligi (choć w ostatnim meczu nie zdobył bramek) został z 11 trafieniami zawodnik Sukcesu - Tomasz Grzebieniak. Trzecią lokatę wywalczyła VEMAR Adrenalina, która pokonała 1:0 Ajas.

Do I ligi awansowała Kraska Team, która po czterech turniejach w II lidze wraca do elity. Mało tego w swoim składzie ma króla strzelców II ligi tego turnieju - Bartosza Kaniewskiego zdobywcę 11 bramek. Kraska w ostatniej kolejce pokonała BOSiR 5:2. "Piekarzy" mógł jeszcze wyprzedzić TIM Aquapomp ale przegrywając z Drapieżnikiem 1:2 ostatecznie pogrzebał szanse na awans do I ligi kosztem Drapieżnika właśnie, który w barażu o najwyższy szczebel rozgrywek zagra po raz drugi z kolei (w poprzednim przegrał z Ajasem dopiero w rzutach karnych 1:2). Tym razem Drapieżnik może mieć o wiele trudniej ponieważ I ligi bronić będzie aktualny Wicemistrz poprzedniej IX edycji BLS - Hurtownia Krokus.
Dragon po porażce w 7 kol. z Aptelem został jedyną drużyną, która w tym turnieju zanotowała komplet 7 porażek i bezpośrednio spadł do III ligi. W barażu o utrzymanie zagra Cukiernia Rozwadowski, która co prawda wygrała swój ostatni mecz z M-Fire ale na niewiele się to zdało. Na hali będzie musiała rozegrać jeszcze jeden mecz, a jej przeciwnikiem będzie druga ekipa III ligi - FC DrTusz.

Z pierwszego miejsca w III lidze awansował Auto Team, któremu po niespodziewanej porażce FC DrTusz`a z Pretorium wystarczał remis do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli. DrTusz o awans do II ligi powalczy z Cukiernią Rozwadowski. Drużyna Andrzeja Rozwadowskiego musi zwrócić szczególną uwagę na króla strzelców III ligi z drużyny FC DrTusz - Krzysztofa Dzieduszowa, który zdaje się być w życiowej formie. Zwyciężając z BUDMAX Piasta drużyna Bialcan`u zajęła trzecie miejsce. Ciekawa sytuacja zrodziła się po zakończeniu rozgrywek. Aż 5 zespołów uzbierało po 8 punktów i o miejscach decydowała tabela gier tylko pomiędzy nimi. Kolejność od 4 do 8 miejsca przedstawia się ona następująco:
4. BUDMAX Piasta (7 pkt) - zwycięstwo w bezpośrednim meczu z Biasanem
5. Biasan (7 pkt) - porażka w bezpośrednim meczu z BUDMAX Piasta.
6. Chorten (5 pkt)
7. Pretorium (4 pkt) - zwycięstwo w bezpośrednim meczu z UM Białystok
8. UM Białystok (4 pkt) - porażka w bezpośrednim meczu z Pretorium

Genticus PTH MALTRANS pnie się w górę! Po gruntownej przebudowie drużyna prowadzona już przez Wojciecha Malinowskiego uzyskała drugi awans z pierwszego miejsca z rzędu! Po poprzednim II Turnieju Halowym awansowała z V do IV, a po obecnym turnieju uzyskała awans z IV do III ligi! Awans do III ligi przypieczętowała zwycięstwem 2:1 z New-Opticą, która będzie sie musiała zmierzyć w barażu o IV ligę z Dietetycznym Kredensem. Dwa gole New-Optice strzelił Damian Bruliński (Maltrans), który ostatecznie z 12 trafieniami został najlepszym strzelcem IV ligi.
W barażu o III ligę zagra Adampol SA, któremu nie przeszkodziła nawet sromotna porażka z Fan Futbolem 0:8. Może to była tylko zasłona dymna przed barażem z Pretorium? Przekonamy się już w sobotę. Trzecią lokatę właśnie dzięki zwycięstwu z Adampolem wywalczyła ekipa Fan Futbolu.
Bezpośrednio z IV ligi do V spada FC Białostoczek. Drużyna wyraźnie nie może się odnaleźć bez swojego kapitana Macieja Dudka, który z powodów rodzinnych nie uczestniczy już w rogrywkach BLS. Na 7 meczów zanotowała jedynie dwa remisy i turniej na trawie zacznie w V lidze.

Grouponowi Znienacka choć nie udało się uzbierać kompletu "21 oczek" to i tak może się cieszyć z pierwszego miejsca i bezpośredniego awansu do IV ligi! Zdecydował o tym remis 1:1 w bezpośrednim starciu z aspirującym do pierwszego miejsca Dietetycznym Kredensem, który w barażu o wyższą ligę zmierzy się z New-Opticą. Grouponowi udało się też utrzymać tytuł króla strzelców V ligi dla swojego zawodnika - Tomasz Wawreniuka (zdobywcy w całym turnieju 10 goli). Maciej Kaszuba z Dietetycznych zdobył tyle samo goli (jedną nawet w osatnim meczu z Grouponem) jednak jego drużyna zajęła niższe miejsce w tabeli V ligi.
Trzecią lokatę w V lidze wywalczyła Drużyna A "Miły", która w ostatnim meczu pokonała Coolturę Taxi 2:1 i wynikiem bezpośredniego meczu z Ramisem wyprzedziła tą drużynę w tabeli.
W jednym z najbardziej emocjonujących meczów drużyn, które walczyły w V lidze o uniknięcie bezpośredniego spadku Yellow Galacticos okazało się lepsze od Ventusu Windsurfing. Ventus pozostał bez zwycięstwa i z jednym punktem zajął ostatnie miejsce co obliguje go do gry w kolejnym turnieju w VI lidze, a Yellowsi mają szansę na utrzymanie. Warunkiem jest jednak zwycięstwo z Golden Boys w sobotnich barażach.

W pierwszym meczu ostatniej kolejki VI ligi Bajeczne Obrazy remisując 1:1 z PG Leasing-Lega zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca do ligi V, natomiast taki wynik okazał się gwoździem do trumny dla PG Leasing-Lega, która już po tym meczu wiedziała, że wypada na jakiś czas z rozgrywek BLS.
Drugie miejsce uprawniające do gry w barażu o V ligę zajęła drużyna Golden Boys, która 5:2 pokonała Krzym-Format Białystok. Trzecie miejsce (podobnie jak w poprzednim turnieju) wywalczyła ekipa Rambo, która rozgromiła 8:0 beniaminka BLS - HydraTec Białystok. Drużyna Hydratec`u jeszcze przed swoim meczem miała szansę na utrzymanie jednak porażka spowodowała, że podobnie jak PG Leasing-Lega żegna się z BLS`em. Wcześniej Stal-Montaż po porażce z Elektrycznymi 0:4 drżał o wynik meczu HydraTec`u z Rambo jednak po 40 minutach gry odetchnął z ulgą i zostaje na kolejny turniej w BLS`ie.
Królem strzelców VI ligi z 5 bramkami (najmniejszą ilością ze wszystkich lig) został Daniel Grecki z Bajecznych Obrazów. Tyle samo trafień mieli Emanuel Lech i Rafał Szeremeta jednak ich drużyny zajęły niższe miejsce w tabeli.

 


24 marca 2018 r. (w sobotę) od godz. 15:00 serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na ostatni akcent I Turnieju Halowego BLS, podczas którego odbędą się baraże o V, IV, III, II i I ligę, a także uroczyście zakończymy rozgrywki.

 

W szczególności zapraszamy zwycięzców w poszczególnych klasyfikacjach:
- wszystkich zawodników drużyn: Krymar, Sukces Technology Group i VEMAR Adrenalina,
- kapitanów lub przedstawicieli drużyn, które zajęły miejsca 1, 2, 3 w swoich ligach,
- najlepszych strzelców każdej ligi,
- kapitanów lub przedstawicieli drużyn zwycięskich w klasyfikacji "Fair-Play" w swoich ligach,
- kapitanów lub przedstawicieli drużyn z "Najlepszą Defensywą" w swoich ligach,
- najlepszego Typera: Mariusza Marciszewskiego.

 


Poniżej szczegółowy harmonogram:
15:00 - Mecz barażowy o IV ligę: New-Optica - Dietetyczny Kredens
15:40 - Mecz barażowy o II ligę: Cukiernia Rozwadowski - FC DrTusz
16:20 - Wręczenie nagród dla najlepszych zawodników i drużyn I Turnieju Halowego X edycji BLS w piłce nożnej
17:00 - Mecz barażowy o I ligę: Hurtownia Krokus - Drapieżnik
17:40 - Mecz barażowy o III ligę: Pretorium - Adampol SA
18:20 - Mecz barażowy o V ligę: Yellow Galacticos - Golden Boys
 

 
 
KLASYFIKACJE INDYWIDUALNE:

Najlepsi Strzelcy:
1 Liga – Tomasz Grzebieniak (Sukces Technology Group) - 9 goli
2 Liga – Bartosz Kaniewski (Kraska Team) - 11 goli
3 Liga – Krzysztof Dzieduszow (FC DrTusz) - 10 goli
4 Liga – Damian Bruliński (Genticus PTH Maltrans) - 12 goli
5 Liga – Tomasz Wawreniuk (Groupon Znienacka) - 10 goli
* tyle samo bramek zdobył Maciej Kaszuba (Dietetyczny Kredens) jednak jego drużyna zajęła niższe miejsce w tabeli V ligi.
6 Liga – Daniel Grecki (Bajeczne Obrazy) - 5 goli
* tyle samo bramek zdobyli Emanuel Lech (Rambo) i Rafał Szeremeta (PG Lesing-Lega) jednak ich drużyny zajęły niższe miejsce w tabeli VI ligi.

Najlepszy Typer:
- Mariusz Marciszewski (85 trafionych wyników / 168 meczów = 51% skuteczności)

 
KLASYFIKACJE DRUŻYNOWE:

Klasyfikacja Fair-Play:
1 Liga – Ajas (bez kar)
2 Liga – TIM Aquapomp (bez kar)
3 Liga – Bialcan (bez kar)
* bez kar był także Chorten, który zajął jednak niższe miejsce w tabeli III ligi.
4 Liga – Genticus PTH Maltrans (2 żk)
* tyle samo kar miały drużyny FC Białostoczek i Poltank jednak zajęły niższe miejsce w tabeli IV ligi.
** mniejszą ilość kartek otrzymała drużyna KZK jednak w jednym z meczów otrzymała walkower i nie jest brana pod uwagę w tej klasyfikacji.
5 Liga – Groupon Znienacka (bez kar)
* bez kar był także Dietetyczny Kredens, który zajął jednak niższe miejsce w tabeli III ligi.
6 Liga – Krzym-Format Białystok (1 żk)

Najlepsza defensywa:
1 Liga – Krymar (4 stracone gole)
2 Liga – Drapieżnik (7 straconych goli)
3 Liga – Pretorium (6 straconych goli)
4 Liga – Radar Krynice (9 straconych goli)
5 Liga – Dietetyczny Kredens (9 straconych goli)
* tyle samo straconych goli miała drużyna Ramisu ale zajęła niższe miejsce w tabeli V ligi.
6 Liga – Elektryczni Białystok (3 stracone gole)

Pierwsze trójki w ligach:
I LIGA
1. Krymar
2. Sukces Technology Group
3. VEMAR Adrenalina
II LIGA
1. Kraska Team
2. Drapieżnik
3. TIM Aquapomp
III LIGA
1. Auto Team
2. FC DrTusz
3. Bialcan
IV LIGA
1. Genticus PTH Maltrans
2. Adampol SA
3. Fan Futbol
V LIGA
1. Groupon znienacka
2. Dietetyczny Kredens
3. Drużyna A "Miły"
VI LIGA
1. Bajeczne Obrazy
2. Golden Boys
3. Rambo

 

Pokaż wiadomości

Reklama: